Przejdź do treści
Transport Konstrukcji Stalowych

Oferta


Transport Konstrukcji Stalowych Poznań

Konstrukcje stalowe to nieodzowny element w przemyśle oraz budownictwie. Wystarczy rozejrzeć się, żeby zobaczyć, jak wiele elementów znajdujących się dookoła wykonanych zostało ze stali – hale produkcyjne, magazynowe, handlowe i sportowe, budynki szkieletowe, legary mostów, kładki dla pieszych, wieże i maszty, zbiorniki na ciecze, silosy, zewnętrzne klatki schodowe, ściany grodziowe, konstrukcje dachowe, rurociągi, a do tego nieprzeliczone tony prętów zbrojeniowych „ukryte” w konstrukcjach betonowych. Bogactwo i różnorodność tego typu materiałów sprawia, że ich transport musi zostać starannie zaplanowany oraz uwzględniać nierzadko nietypowe kształty czy rozmiary. W MimbTrans mamy bogate doświadczenie w transporcie stalowych konstrukcji, dzięki czemu przebiega on szybko i sprawnie.

Transport konstrukcji stalowych - jak zorganizować?

Poznań, Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Szczecin – niezależnie skąd ma wyjechać konstrukcja i dokąd dotrzeć, najważniejsze jest dokładne zaplanowanie transportu z uwzględnieniem różnych kształtów i rozmiarów, jakie może ona przybrać. Różnorodność konstrukcji stalowych sprawia bowiem, że nie da się jednoznacznie wskazać idealnego i uniwersalnego rozwiązania. Dlatego też przy przewozie tego typu ładunków sprawdzić się może niemal każdy rodzaj przyczepy.

Transport konstrukcji stalowych Poznań – dostępne rodzaje naczep:

  • standardowe typu plandeka/firanka – sprawdzą się w szczególności przy transporcie ładunków, które nie mogą być narażone na działanie warunków atmosferycznych;
  • odkryte typu platforma – najpopularniejszy rodzaj naczepy, który znajduje zastosowanie przy transporcie większości konstrukcji stalowych;
  • wydłużane typu telemega – pozwalają na transport konstrukcji o wymiarach przekraczających standardowe 13,6 metra, jak na przykład przęsła mostów czy rury;
  • z obniżonym pokładem załadunkowym – szczególnie przydatne dla transportu konstrukcji przestrzennych jak zbiorniki czy silosy.

Niekiedy zdarza się możliwość podzielenia konstrukcji na kilka mniejszych elementów, jednak najczęściej w grę wchodzi transport ponadgabarytowy i związane z nim dokładne zaplanowanie trasy z uwzględnieniem wszelkich możliwych przeszkód, które mogłyby uniemożliwić przejazd oraz niezbędnych zezwoleń. W MimbTrans w sposób kompleksowy zrealizujemy każde zlecenie, dysponujemy bowiem starannie dobraną flotą pojazdów oraz zespołem doświadczonych kierowców, którzy są gwarancją bezpieczeństwa transportowanych elementów.

Przewóz stalowych elementów – niezbędne informacje

W MimbTrans, zanim przystąpimy do realizacji zleconego zamówienia, zbieramy jak najwięcej informacji. To pozwala nam podjąć decyzje o rodzaju naczepy oraz zastosowanych zabezpieczeniach, a także zoptymalizować trasę przejazdu. Ze względu na niestandardowe wymiary elementów stalowych nierzadko transport odbywa się w godzinach nocnych przy asyście policji oraz z pilotażem. Do najważniejszych informacji, jakie staramy się uzyskać we wstępnym etapie, należy:

  • ogólny opis konstrukcji,
  • ogólny opis konstrukcji,
  • rysunek techniczny konstrukcji.

Transportowi konstrukcji stalowych bardzo często towarzyszy również przewóz innych, mniejszych wyrobów ze stali w tym prętów zbrojeniowych, drutów, blach, kształtowników i innych elementów o standardowych rozmiarach, które nie wymagają tak zaawansowanych przygotowań. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu ich oddzielny transport.

Kto zrealizuje transport konstrukcji stalowych Poznań? Firma MimbTrans

Transport konstrukcji stalowych zarówno w Poznaniu, jak i każdym innym miejscu w Polsce czy Europie zrealizujesz z przedsiębiorstwem MimbTrans. Proponujemy kompleksową realizację projektów transportowych związanych z produktami stalowymi. Niezależnie od gabarytów ładunku, jego wagi czy miejsca dostawy pozostajemy do Twojej dyspozycji, oferując swoje doświadczenie od doboru odpowiednich naczep, wyboru tras po realizację dostaw w systemie Just In Time. Oprócz konstrukcji stalowych zajmujemy się również transportem prefabrykatów betonowych, maszyn, kontenerów. Skontaktuj się z naszymi doradcami i poznaj szczegóły oferty.

transport konstrukcji stalowych - 1 transport konstrukcji stalowych - 2 transport konstrukcji stalowych - 3 transport konstrukcji stalowych - 4

Zobacz zrealizowane transporty

Transport 16-metrowych rur preizolowanych
Transport 16-metrowych rur preizolowanych

Międzynarodowy transport rur preizolowanych....

Transport HDS okien
Międzynarodowy transport HDS okien

Transport HDS przeszkleń z Polski do Chorwacji...