Przejdź do treści

Transport houseboat-ów na trasie Kłajpeda - Burg


Housebout-

Miejsce załadunku: Litwa, Kłajpeda

Miejsce rozładunku: Niemcy, okolice Burg

Ładunek: Dom pływający o wymiarach

                Długość: 14,5 metra,

                Szerokość: 4,55 metra,

                Wysokość: 3,65 metra,

                Waga: 12 ton

 

Transport nienormatywny ma wiele twarzy- na co dzień są to maszyny typu koparki, palownice czy konstrukcje stalowe, ale dziś chcemy przedstawić nieco inne oblicze. Na pokład naszego niskopodwozia trafił luksusowy dom pływający // houseboat.

 

Planowanie trasy

Analizując możliwość realizacji transportu houseboat-a rozważaliśmy dwie opcje:

- drogą lądową przez Litwę, Polskę do miejsca docelowego w Niemczech,

- drogą morską w relacji Litwa- Niemcy i drogą lądową do miejsca docelowego,

 

Trasa

Wybraliśmy opcję będącą połączniem promu oraz transportu drogowego. W asyście łotewskiej Policji dojeżdżaliśmy do portu w Kłajpedzie, gdzie wsiadaliśmy na prom, którym dopływaliśmy do Rostocku. Od portu w Rostocku w asyście dwóch pojazdów pilotujących udawaliśmy się w drogę w stronę Burg, a na ostatnich 80 kilometrach dołączała do nas dodatkowo niemiecka policja.

 

Zabezpieczenie ładunku

Mając na uwadze wartość przewożonego domu pływającego, jego estetykę oraz materiały z których został wykonany jego zabezpieczenie na czas transportu było jednym z ważniejszych elementów. Pierwszym etapem były drewniane podwaliny z gumowym wykończeniem, których zadaniem było uniknięcie zarysowań spodu. Sam houseboat został zabezpieczony z wykorzystaniem odciągów łańcuchowych (dzięki uwzględnieniu bezpiecznych miejsc mocowania na etapie jego produkcji).

Interesująca treść? Podziel się:
  • Choose your category: