Przejdź do treści

Transport HDS przeszkleń z Polski do Chorwacji


Transport

Miejsce załadunku: Polska, Poznań

Miejsce rozładunku: Chorwacja, 52250 Novi Vinodolski

Ładunek: okna oraz drzwi PCV

 

Transport okien i drzwi jest zadaniem podwyższonego ryzyka, podobnie jak przewóz innych ładunków łatwo tłukących oraz wrażliwych na uszkodzenia. Skala trudności rośnie jeszcze bardziej , kiedy transport ma odbyć się odkrytym autem i przebiegać przez kilka krajów. Rozwiązaniem jest powierzenie takiego transportu przewoźnikowi, który jest w stanie wykazać się doświadczeniem oraz odpowiednim taborem.

Najważniejsze: stojaki

Transport stolarki okiennej i drzwiowej nie może odbywać się w pozycji poziomej. Naprężenie powstające w przy ułożeniu drzwi czy okien „na płasko” mogą stać się przyczyną uszkodzenia przeszkleń. Najlepszym wyborem jest skorzystanie z dedykowanych stojaków metalowych (optymalnie)  lub drewnianych pozwalających na transport w pozycji pionowej.

Metalowe stojaki typu A i L (dwustronne oraz jednostronne) wyposażone w uchwyty przeznaczone do podnoszenia dźwigiem lub suwnicą oraz kieszenie pozwalające na załadunek wózkiem widłowym są optymalnym rozwiązaniem znacznie ponoszącym bezpieczeństwo transportu okien. Szczególnie jeśli ich wysokość oraz długość jest większa od wysokości oraz szerokości ram okiennych.

 

Nie mniej ważne: zabezpieczenie

Tu musimy pamiętać o dwóch kwestiach:

- jedna to umieszczenie stojaków na naczepie, które powinny być ustawione wzdłuż przestrzeni ładunkowej, co podnosi bezpieczeństwo ładunku w czasie hamowania,

- drugie to już samo mocowanie ładunku rozpatrywane w dwóch aspektach, tj. mocowania ram stolarki do stojaków (tu ważnych elementem są również przekładki pomiędzy kolejnymi ramami dzięki którym nie będą się rysować), oraz mocowanie stojaków do naczepy (z wykorzystaniem certyfikowanych pasów zabezpieczających).

 

Jeśli masz do przewiezienie stolarkę okienną lub drzwiową i nie chcesz pozostawiać nic przypadkowi- zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy, że nasze doświadczenie sprawi, iż Twój ładunek zostanie bezpiecznie dostarczony oraz rozładowany we wskazanym miejscu.

Interesująca treść? Podziel się:
  • Choose your category: